Bota

Çeki/Trafikantët marrin bananet e gabuara,840 kg kokainë përfundon në supermarketBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:24 - 19/06/22 |
Opi Nion

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Çeki, ku një sasi e madhe kokaine është gjetur e shpërndarë në disa supermarkete.

Sipas The Guardian punonjësit e supermarketeve  gjetën 840 kg kokainë me vlerë 68 milion £ brenda kutive me banane që u dërguan në dyqan.  Kutitë ishin dërguar në supermarkete në qytetet veriore në Republikën Çeke.

Policia thotë se gjithsej 840 kg kokainë u sekuestrua. Oficerët tani po kontrollojnë dyqanet e tjera në vendin ku janë dërguar kutitë.

Kutitë e dërguara në supermarketet në qytetet Jicin dhe Rychnov nad Kneznou në rajonin verior, besohet të jetë dërguar në dyqane gabimisht. Mesa duket trafikantët kanë ngatërruar të marrin pakot me kokainë por kanë marrë ato me banane.

Sasia e kokainës,  mbërriti në kubikë kokaine të derdhur të premten. Droga mësohet se është dërguar nga Amerika Qendrore.

Pas