Kronikë

Shpërthimi me eksploziv në biznesin në Durrës, shkak borxhi i djalit në AngliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 12:59 - 19/06/22 |
Opi Nion

Është zbuluar shkaku i konfliktit që çoi në shpërthimin me tritol në biznesin e Shaban Agës në Durrës në orët e para të mëngjesit të sotëm. Sipas “news 24” dyshohet se ngjarja ka lidhje me një konflikt të djalit të tij, më saktë me një borxh në Angli.

Mësohet se autori dhe djali i Shaban Agës janë konfliktuar në Angli, pasi dyshohet se djali i Agës i ka marrë një borxh. Autori, shtetasi Dardan Kadiu ka ardhur në Shqipëri dhe i ka kërkuar borxhin familjes së djalit me të cilin pati konflikt, por nga Shaban Aga nuk ka marrë borxhi dhe më pas është konfliktuar edhe me të dhe i vendosi edhe tritolin në biznes.

Në një dalje për mediat më herët Shaban Aga sa i takon personit për të cilin policia njoftoi se është autori tha se me të është konfliktuar me fjalë disa muaj më parë dhe në lidhje me këtë gjë ka bërë denoncim në polici.

Pas