Kronikë

Atentati ndaj prokurorit, gjykata rrëzon kërkesën e Redjan Rrajës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:21 - 16/06/20 |
Opi Nion

Është rrëzuar nga Gjykata kërkesa e Redjan Rrajës për ndryshimin e masës së sigurisë. Rraja është arrestuar për atentati ndaj ish-prokurorit Arjan Ndoji, te mbikalimi i Shkozetit, si një nga autorët e dyshuar të ngjarjes.

Ngjarja ndodhi më 1 nëntor të viti 2019, në kohën kur prokurori Ndoji ishte duke udhëtuar në makinë me Pëllumb Muharremin, i njohur si Rrumi i Shijakut, personazh i njohur i botës së krimit.

Në këtë atentat ndërroi jetë shoferi i prokurorit Andi Maloku, ndërsa Ndoji dhe Muharremin mbetën të plagosur./ Opinion.al

Pas