Aktualitet

Itali/Sekuestrohen pajisjet mbrojtëse të prodhuara në Shqipëri:Ishin false


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:11 - 16/06/20 |
Opi Nion

Një ngarkesë me pajisje mbrojtëse të dërguara nga Shqipëri është sekuestruar në portin e Ankonës.

Sipas autoriteteve italiane, pajisje mjekësore mbrojtëse të prodhuara bë Shqipëri ishin të falsifikuara.  Pajisjet ishin nisur nga porti i Durrësit për një tregtar në Verona.

Ngarkesa prej 2 mijë e 300 veshje laboratorike dhe 10 mijë pajisje sanitare njëpërdorimshme të cilat shënonin në etiketë ‘’Made in Albania’’ janë bllokuar dhe më pas sekuestruar nga autoritetet doganore të Anconas. / Opinion.al

Pas