Te Fundit

Atentati ndaj Mimoza Kusarit…i dyshimtë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:52 - 14/10/15 |
b.f

TIRANE – Përveç dëshmisë së 24-vjeçarit Gramoz Nokshiqi mbi skenarin e vrasjes së kryetares së komunës së Gjakovës, Mimoza Kusari Lila,  nuk ka asnjë fakt tjetër që e provon planin e vrasjes.  Prokuroria shqiptare dhe ajo kosovare janë në fazën e mbedhjes së provave të tjera  për të vërtetuar këto pretendime.  Hetuesit, deri tani nuk kanë administruar asnjë provë tjetër që të mbështesë pretendimet e Nokshiqit, përveç dëshmisë se tij, të dhënë para prokurorit Gent Trenova.  Ai është dërguar në Kosovë dhe ka treguar vendet ku është takuar me biznesmenin Mikel Qupi dhe ndërmejtësin A. Shiqerukaj. Por hetuesit nuk kane mundur te gjejne asnje fakte që provojnë takimet. Mungesa e provave e ka bërë të dyshimte versonin e tij. Mësohet se 24 –vjecari është i lirë dhe ende nuk i është ofruar mbrojtje nga ana e autoriteteve shqiptare pasi Komisioni i mbrojtjes së dëshmitarëve nuk e ka quajtur të arsyeshme.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas