Aktualitet

Arrestohet 27-vjeçarja iraniane në Rinas


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:45 - 10/10/20 |
Opi Nion

Një shtetase iraniane është arrestuar në flagrancë nga Shërbimet e Policisë Kufitare në Rinas, pasi ka tentuar të udhëtojë me pasaportë të falsifikuar.

Policia njofton se e arrestuara është 27-vjeçarja me inicialet T. N., e cila ka përdorur një pasaportë me gjeneralitetet e një shtetaseje norvegjeze. “Nga kontrolli i është gjendur edhe një karte identiteti dhe leje drejtimi mjeti në emër të shtetases norvegjeze”, njofton policia./Opinion.al

 

Pas