Kronikë

Rinas/Sekuestrohen 30 mijë paund të padeklaruar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:54 - 10/10/20 |
Opi Nion

Policia Kufitare e Rinasit ka sekuestruar 30 mijë paund të padeklaruara. Paratë u gjetën në valixhen e një 39-vjeçari me iniciale SH.SH., i cili udhëtonte në linjën ajrore Luton-Rinas

“Gjatë kontrollit të ushtruar, 39-vjeçarit iu gjetën në valixhen e tij të dorës dhe iu sekuestruan në cilësinë e provës materiale 30000 paund. Në përfundim të veprimeve të para, nga ana e seksionit të ZMP-së u procedua penalisht shtetasi Sh. Sh., për veprën penale Mosdeklarimi i të hollave dhe sendeve me vlerë në kufi”, njoftoi policia./Opinion.al

Pas