Aktualitet

Arrestimi i kryebashkiakut të Lushnjes,Kim:Pavarësisht sa i fuqishëm je…


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:26 - 06/07/21 |
Opi Nion

Ambasadorja e SHBA-së, Yuri Kim, ka reaguar pas arrestimit të kryebashkiakut të Lushnjes, Fatos Tushe.

Kim thekson se nëse jeni të përfshirë në korrupsion, pavarësisht se sa të fuqishëm jeni, askush nuk është mbi ligjin.

“Nëse jeni të përfshirë në korrupsion – pa marrë parasysh sa të fuqishëm mendoni se jeni – tani është koha të konsideroni ndikimin që veprimet tuaja do të kenë në familjen dhe vendin tuaj. Tani është koha të shqyrtojmë nëse ia vlen të shkoni në burg. Tani është koha për të ndaluar. Askush nuk është mbi ligjin”, shkruan Kim./Opinion.al

Pas