Kronikë

Arrest me burg për shoferin e Ministrisë së Drejtësisë, për çfarë akuzohetBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:30 - 17/07/22 |
Opi Nion

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar Tiranë ka vendosur arrest me burg për punonjësin e shërbimit të Ministrisë së Drejtësisë, Hamza Tolën.

Ai akuzohet për kryerjen e veprës penale “Ushtrimi i ndikimit të paligjshëm ndaj personave që ushtrojnë funksione publike”, në bashkëpunim.

Pas