Aktualitet

E-Albania pezulloi shërbimet, ironizon ish-ministri: Urgjent një tender sekretBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:40 - 17/07/22 |
Opi Nion

Agjencia Kombëtare e Shoqërisë së Informacionit njoftoi mbylljen e shërbimeve online, përfshorë dhe e-albanian,  për shkak të sulmeve kibernetike nga jashtë vendit.

Pas këtij njoftimi, ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani ka ironizuar këtë situatë. Në faqen e tij zyrtare në “Facebook”, Manjani nuk i ka kursyer ironitë duke shtuar se në këtë kohë do të hapej dhe “akademia e mbjelljeve online”.

Duke vijuar në këtë linjë Manjani thekson se nevojitet urgjent një tender sekret të kapen kibernetistin.

“Sulm kibernetik AKSH-it?! Uau! Ku na e gjeti tani që po hapnim akademinë e mbjelljeve online…! Urgjent një tender sekret të kapim kibernetistin, që qenka edhe jashtë shteti. Ka kosto dmth…Ups! Na ikën dritat. Hajde shnet se na duhet bateria e celularit.”, shkruan Manjani.

Pas