Sport

Armando Broja tek Chelsea deri në vitin 2026


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:14 - 18/07/21 |
Opi Nion

Armando Broja ka rinovuar marrëveshjen me Chelsean deri në vitin 2026. Por sikurse ai vetë shkruan në një postim në Instagram, ku shfaqet me fanelën në duar, duket se tashmë nuk do të jetë më pjesë e akademisë, por pjesë aktive e klubit.  Sulmuesi shqiptar, është rikthyer nga një vit huazim në Edivisie, ku spikati me gola dhe paraqitje pozitive me fanellën e Vitessen.

Në zyrtarizimin e rinovimit të sotëm, në klub ishte e pranishme vetë “zonja e hekurt” e klubit londinez, Marina Granovskaia. “Çfarë momenti! Fjalët nuk mund ta përshkruajnë këtë ndjenjë, faleminderit shumë familjes, miqve dhe cilitdo në akademi që më ndihmoi të arrij këtu. Pres me padurim sezonin 21/22”, shkruan futbollisti në Instagram./Opinion.al

View this post on Instagram

 

A post shared by Armando (@armando.broja)

Pas