-Jetë dhe Stil

Video/Dy qentë e stërvitur shpëtojnë 15-vjeçaren nga mbytja


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:59 - 18/07/21 |
Opi Nion

Kjo video tregon momentin kur një 15- vjeçare shpëtohet nga dy qen shpëtimi në plazhin e Palinuros, në provincën e Salernos. Të dy Labradorët, Igor dhe Luna e nxorën vajzën nga uji të lodhur, teksa më kot ishte përpjekur të kthehej në breg duke luftuar kundër dallgëve dhe rrymës shumë të fortë.

Miqtë e 15-vjeçares menjëherë njoftuan rojet e shpëtimit që ndërhynë me mbështetjen e dy kafshëve. Qentë, të stërvitur në operacionet e shpëtimit, u ndërruan me radhë duke notuar kundër rrymës për të qenë në gjendje ta nxirrnin vajzën në breg: qeni i parë që arriti tek ajo ishte Luna dhe Igor ndërhyri disa dhjetëra metra nga bregu./Opinion.al

 

Pas