Aktualitet

Video/Orë policore muzikës, lokalet në lungomare vendosin Himnin Kombëtar


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:58 - 18/07/21 |
Opi Nion

Disa lokale në zonën e Lungomares në Vlorë kanë protestuar këtë mbrëmje, lidhur me vendimin e Komitetit të Ekspertëve që ndalon muzikën pas orës 22:00.

Pikërisht në këtë orar, ata kanë vendosur njëkohësisht në bizneset e tyre Himnin Kombëtar, ndërsa shoqatat e bizneseve kanë kërkuar rishikimin e vendimit dhe zgjatjen e orarit, për të ndihmuar aktivitetin e tyre në këtë periudhë të turizmit.

Sikurse raportohet policia ndodhet në zonë dhe disa persona janë shoqëruar për thyerje të orarës policore./Opinion.al

Pas