Aktualitet

Video/Lokalet protestuan me Himnin Kombëtar, policia shoqëron një grua


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:26 - 18/07/21 |
Opi Nion

Lokalet e zonës së lungomares në Vlorë protestuan këtë mbrëmje kundër vendimit që nuk lejon muzikë pas orës 22;00.

Duke vendosur të gjithë njëkohësisht Himnin Kombëtar, përfaqësuesit e këtyre biznesve kanë kërkuar shtyrjen e orës së muzikës gjatë sezonit turistik.

Por policia është shfaqur e pranishme në zonë dhe ka kërkuar ndërprerjen e muzikës, duke o konfrontuar madje me pronaret e lokaleve. Sikurse shihet nga pamjet, është shoqëruar gjithashtu administratorja e njërit prej bareve./Opinion.al

Pas