Kronikë

Lezhë/10-vjeçari grabit xhiron ditore në furrën e bukës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:35 - 18/07/21 |
Opi Nion

Xhiroja ditore e një furre buke në qytetin e Lezhës ëhstë grabitur këtë mbrëmje, ndërsa autori është një fëmijë 10-vjeçar. Shitësja ka treguar se i mituri ka hyrë për të blerë bukë dhe në momentin që ajo po i shërbente ka arritur të marrë xhiron ditore.

“Rreth orës 21:05, në lagjen “Besëlidhja”, një shtetas i mitur 10 -vjeçar është futur në një furrë buke për të blerë bukë dhe në momentin që shitësja po i shërbente ka arritur të marrë nga arka një shumë lekësh dhe është larguar.

Sherbimet e Policisë në vendngjarje po punojnë për sqarimin e rrethanave të ngjarjes”- njofton policia./Opinion.al

Pas