-Jetë dhe Stil

Apple & Facebook në luftë kundër pornografisë te fëmijët


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:45 - 25/11/15 |
root

Numri i fëmijëve që shikojnë pornografi në internet sa vjen dhe rritet. Në këtë drejtim kompani të ndryshme teknoligjike apo edhe rrjete të ndryshme sociale, janë zotuar se do të përpiqen ta ndalojnë sa më shpejt këtë skandal.

Apple, Facebook, Twitter, Google e etj kanë thirrur në Abu Dhabi të mërkurën, Samitin “ëe Protect Chlidren”, (Ne mbrojmë fëmijët), pikërisht nga kjo pakujdesi e madhe e këtyre filmave që gjenden me shumicë kudo në internet.

 

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas