Aktualitet

Aplikimet për hetues të BKH, eliminohen nga gara 229 kandidatë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:46 - 12/10/20 |
Opi Nion

Byroja Kombëtare e Hetimit bën me dije se Komisioni i Përzgjedhjes ka mbylluri procesin e shqyrtimit të aplikimeve fillestare dhe përzgjedhjes së kandidatëve që kanë shprehur dëshirën për të qenë hetues në këtë institucion të rëndësishëm.

Komisioni i Përzgjedhjes shqyrtoi 653 aplikime dhe kualifikoi për në fazën tjetër 424 kandidatë ndërsa 229 aplikantë të tjerë nuk plotësonin të paktën një nga kushtet e vendosura dhe për këtë arsye u eliminuan nga gara.

Njoftimi i BKH:

“Komisioni i Përzgjedhjes në datë 12.10.2020, mbylli procesin e shqyrtimit të aplikimeve fillestare dhe përzgjedhjes së kandidatëve, për fazat e mëtejshme të konkurrimit. 

Komisioni i Përzgjedhjes shqyrtoi 653 aplikime, ku u kualifikuan 424 kandidatë dhe 229 kandidatë nuk kaluan në fazën tjetër.

Për të parë listën me kandidatët e kualifikuar, shkarkoni listën e kandidatëve që gjendet në LINK 1, bashkëlidhur.

Kandidatët e kualifikuar, në datën 14.10.2020, do t`i nënshtrohen Testit të Arsyetimit Logjik me shkrim.

Testi i Arsyetimit Logjik do të zhvillohet në Pallatin e Kongreseve, udhëzimet mbi zhvillimin e testit gjenden në LINK 2, bashkëlidhur.

Falenderojmë gjithë aplikantët që shprehën vullnetin për të marrë pjesë në këtë konkurrim”.

Pas