-U tha në Opinion

Lala: Parcela me kanabis në Vaqarr, dyshime për efektivët e Komisariatit 6


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:14 - 12/10/20 |
el ida

Gazetarja Klodiana Lala tha në studion e emisionit “Opinion” se në muajin korrik në rethinat e Vaqarrit është asgjësuar një parcele e konsiderueshme me kanabis, ndërkohë që ka dhe një hetim për efektivë të komisariatit Nr.6, të cilët dyshohen për dekonspirim të operacionit.

“Në rrethinat e Vaqarrit në Korrik është asgjësuar një parcelë  e konsiderueshme me kanabis, që nuk ështrë bërë publike, për mediat.

Mua më rezulton një hetim i çelur nga SHÇBA për policët e komisariatit Nr 6 që dyshohen  për dekonspirim të operacionit. Në punën tonë të përditshme konstatojmë që policia mund të kryejë operacione antikanabis, që nuk bëhen publike për mediat. Dhe çfarë ndodh? Ndodh që relativiziohet fenomeni, që më pas degjeneron në histori vrasjesh, pengmarrjesh, përplasjesh për pagesa e me radhë”, u shpreh gazetarja./Opinion.al

 

Pas