Kryesore

Anglia paralajmëroi shpallje “non grata”, reagon Kim: Askush nuk është mbi ligjinBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 15:39 - 21/07/22 |
Opi Nion

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Yuri Kim ka reaguar lidhur me paralajmërimin e bërë nga Britania e Madhe. Kjo e fundit tha se do të shpallte “non grata”, personat e përfshirë në korrupsion.

Në një reagim në “Twitter”, Kim shkruan se SHBA e mirëpret këtë vendim të Britanisë së Madhe ndërsa thekson se ata që kanë abuzuar duhet të përballen me drejtësinë.

Sipas Kim, askush nuk është mbi ligjin.

Ne e mirëpresim këtë veprim të rëndësishëm të Britanisë së Madhe. Ata që kanë abuzuar me besimin e publikut për të pasuruar veten dhe për të shtrembëruar sundimin e ligjit – me fjalë të tjera, ata që janë përfshirë në korrupsion të madh dhe kanë minuar demokracinë – duhet të përballen me drejtësinë. Askush nuk është mbi ligjin”,-shkruan Yuri Kim./Opinion.al

Pas