Kryesore

Angela Merkel largohet pas 16 vitesh, Rama: Faleminderit, paç mbarësi e shëndet


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:55 - 03/12/21 |
Opi Nion

Kryeministri Edi Rama ka reaguar pasi kancelarja Angela Merkel u largua pas 16 vitesh qeverisje të Gjermanisë.

Rama ka publikuar një foto me kancelaren gjermane, ku bashkëngjitur me të, e falënderon dhe i uron mbarësi e shëndet në kapitullin e ri të jetës.

Faleminderit Angela dhe paç mbarësi e shëndet në kapitullin e ri të jetës”,-shkruan Rama në “Facebook”.

Mbrëmjen e djeshme Merkel mbajti edhe fjalimin e lamtumirës, ndërsa ajo u përcoll me një ceremoni dhe nderime ushtarake./Opinion.al

Pas