Kronikë

137 kg kokainë në Portin e Durrësit/10 vite burg për Myslihakën, 8.4 për Begën


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:16 - 03/12/21 |
Opi Nion

Gjykata e Posaçme Kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka dënuar me 10 vite burg Altin Myslihakën ndërsa me 8 vite e 4 muaj ka dënuar Adrian Begën.

Myslihaka dhe Bega kanë përfituar nga gjykimi i shkurtuar pasi GJKKO ka dhënë përkatësisht nga 15 dhe 12.6 vite burg.

Ata akuzohen për sasinë 137 kg kokainë të kapur në portin e Durrësit, rreth 2 vite më parë.

Kokaina e kapur në Durrës vinte nga Greqia. Vijon të jetë ende në kërkim për këtë çështje Gentjan Malindin, dhe për këtë shkak është pezulluar për një vit procesi ndaj tij./Opinion.al

Pas