Kryesore

Ambasadorja Kim, lutje në Kishën e Laçit


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 23:36 - 13/06/21 |
Opi Nion

 Ambasadorja Amerikane Yuri Kim është bërë pjesë e pelegrinazhit dhe iu është bashkuar mijëra shqiptarëve që u drejuan mbrëmjen e së shtunës në Kishën e Laçit.

Përmes një publikimi në Instagram, ajo shkruan: “Si mijëra qytetarë në Shqipëri vizitova këtë mbrëmje kishën e Shna Ndout në Laç, për të thënë një lutje të veçantë. Kur jam rritur në Guam, shkoja në shkollën “Shën Antoni”. Kurrë nuk e kisha imagjinuar se një ditë do të gjeja Antonin e Padovës në Shqipëri. Shën Antoni na ndihmoftë të gjejmë atë që kemi humbur. Ju ndihmoftë”, shkruan Ambasadorja./Opinion.al

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Yuri Kim (@amb_yurikim)

Pas