Aktualitet

Alibeaj: Sinjalet nuk mund të jepen duke pushtuar selinë, si Berisha


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 10:00 - 31/03/22 |
Opi Nion

Ka përfunduar mbledhja e grupit Parlamentar të PD-së. Kreu i Grupit Parlamentar, Enkelejd Alibeaj ka dhënë një deklaratë për mediat. Ai tha se ish-kryeministri Berisha nuk është pjesë e grupit parlamentar pasi është i përjashtuar.

“Sinjalet nuk mund të jepen duke pushuar selinë, duke ardhur në mënyrë të dhunshme si Berisha. Ka një vendim të parlamentit, i cili ka konstituar cili është grupi parlamentar i PD, Berisha nuk është pjesë. Për të gjetur gjuhën e përbashkët, ca akte të rëndësishme që të perceptohen nga njerëzit, ndërprerja e gjuhës linçuese, proceset paralele që zhvillohen për të thellluar ndasinë nuk japin sinjale bashkimi. Të ndërpritet kjo gjuhë dhe këto sinjale të njëanshme që demokratët në bazë të bashkohen. Ky është hapi i parë”, tha Alibeaj.

Pas