Aktualitet

Alibeaj kërkon të flasë, garda bllokon foltoren në mbrojtje të Ahmetaj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:14 - 16/09/21 |
Opi Nion

Debate të shumta në seancën plenare për mungesën e kryeministrit Edi Rama në Kuvend.

Bëjmë me dije se PD nuk ka pranuar që të vijojnë diskutimet deri sa në seancë të vijë kryeministri Rama.

Ndërkohë pak minuta më parë në të njëjtën kohë që është ngritur për të mbajtur fjalën e tij zëvendëskryeministri Arben Ahmetaj është drejtuar drejtë foltores dhe Alibeaj.

Kjo ka bërë që garda të rrethoj foltoren në të cilën ishte bërë gati të fliste Ahmetaj.

Më pas Ahmetaj është tërhequr dhe fjalën e ka marrë Alibeaj.

Ndërkohë që u paralajmëruar që kryeministri do të vinte në orën 17:00  dhe ende nuk është paraqitur në seancë

Pas