Aktualitet

Alibeaj bllokon foltoren, ndërpritet sërish seanca për 10 minuta


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:28 - 16/09/21 |
Opi Nion

Kanë mjaftuar vetëm pak minuta dhe është ndërprerë sërish seanca plenare e ditës së sotme në Kuvendin e Shqipërisë. Opozita kërkon prezencën e kryeministrit Edi Rama në Kuvend dhe nuk kanë pranuar që të flasin.

Ka qenë nën kryetari i Kuvendit, Enkelejd Alibeaj që pasi ka konsumuar minutazhin e tij, nuk ka pranuar që të lëshojë foltoren.

Në një situatë kaotike në Kuvend, kryetarja, Lindita Nikolla ka ndërprerë seancën për 10 minuta.

Pas