Bota

Alarmante situata në SHBA, mbi 48 mijë raste të reja me Covid në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:00 - 22/08/20 |
el ida

Vijon të jetë serioze situata e pandemisë në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Autoritetet njoftuan se në 24 orët e fundit,  janë infektuar 48,693 persona me koronavirus.

Sipas të dhënave të publikuara nga Universiteti Johns Hopkins, në 24 orët e fundit në SHBA kanë ndërruar jetë edhe 1108 persona të prekur me Covid-19, për një total prej 175.363 viktimash.

SHBA janë në krye të listës si më të prekurat nga kjo pandemi, me 5,622,540 persona të infektuar deri tani.

Pandemia ka goditur ekonominë e vendit, duke rritur ndjeshëm numrin e papunësisë dhe duke thelluar edhe më problemet ekonomike dhe sociale.

Pas