-U tha në Opinion

Akuzat nga SHBA,Berisha: Më përgëzuan për Bektelin dhe rrugën Durrës-Kukës


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 21:18 - 20/05/21 |
el ida

Ish-Kryeministri Sali Berisha ka kundërshtuar çdo akuzë të ngritur nga DASH për korrupsion, argument mbi të cilin i është ndaluar hyrja në SHBA.

Referuar deklaratës së DASH publikuar një ditë më parë, Berisha tha se ajo është absolutisht e pabazë.

“Deklarata është absolutisht pa asnjë bazë. Kurrë nuk ka patur Sali Berisha akuzë për keqpërdorim të fondeve publike. Për hir të së vërtetës as nga kundërshtarët më të egër”, u shpreh Berisha.

I pyetur në studion e “Opinion” se mbi cilën periudhë të jetës së tij është bërë kjo deklaratë, Berisha tha ndër të tjera se ajo i referohet kohës kur ka qenë Kryeministër, por dhe periudhës më pas.

“Kjo është për dy periudhat, kur kam qenë Kryeministër dhe për periudhën pasi jam larguar si Kryeministër”, tha ai, ndërsa shtoi se nuk ekziston në mënyrë absolute për ish-Kryeministrin Berisha një deklaratë e vetme për keqpërdorim të fondeve.

Berisha shtoi se vetë Blinken e kishte përgëzuar edhe për kompanine “Bektel” edhe për rrugën Durrës-Kukës në vitin 2009./Opinion.al

Pas