Aktualitet

Aksident në Lezhë/Makina përplaset me karburantin,plagosen rëndë 2 të rinj


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:42 - 23/06/21 |
Opi Nion

Një aksident i rëndë është regjistruar ditën e sotme në Lezhë.

Drejtuesi i një mjeti ka humbur kontrollin duke dalë nga rruga dhe përplasur me karburantin. Si apsojë e përplasjes dy të rinjtë që po udhëtonin kanë mbetur të plagosur rëndë, ndërsa njëri prej tyre është transportuar drejt Spitalit të Traumës në kryeqytet.

Shkak i aksidentit është bërë ndërprerja e rrugës nga një automjet tjetër i cili është larguar nga vendngjarja.

Policia në vendin e ngjarjes ka nisur hetimet për zbardhjen e plotë të rrethanave të aksidentit./Opinion.al

Pas