Kronikë

Vrasja e Baboçit në Durrës, arrestohet i riu i shpallur në kërkim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:52 - 23/06/21 |
Opi Nion

Disa muaj pas vrasjes së 39-vjeçarit Armando Baboçi në Durrës, policia ka arrestuar një 27-vjeçar të shpallur në kërkim.

Në pranga ka rënë Anxhelo Boçi, i cili akuzohet për veprat penale të vrasjes me paramendim të kryer në bashkëpunim dhe armëmbajtje pa leje.

Në 19 shtator 2020 pas një sherri me sende të forta u vra Anxhelo Baboçi dhe u plagos i biri, Erald Gjini.

 Fillimisht dyshohej se konflikti ishte nxitur nga Erald Gjini, duke qëlluar me sende të forta një nga pjesëtarët e familjes Tatozi me të cilët kishin një konflikt të hershëm pronësie. Fill pas kësaj në konflikt është përfshirë dhe i ati i 19-vjeçarit Armando Baboçi, i cili ka shkuar në ndihmë të së birit.

Pas