Kronikë

Aksident në Berat, plagosen dy persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:36 - 16/07/21 |
Opi Nion

Një aksident është regjistruar ditën e sotme në aksin rrugor Berat-Dimal. Mësohet se në aksidentin e ndodhur pranë fshatit Moravë janë përfshirë dy makina.

Si pasojë e përplasjes, kanë mbetur të lënduar dy drejtuesit mjeteve, të cilët janë transportuar në spital dhe janë jashtë rrezikut për jetën.

Mjetet kanë qënë duke qarkulluar në të njëjtin sens drejtimi dhe kur ku mjeti tip Benz, me targa AA 688 UJ ka dashur të kthehet për në banesë, mjeti tip land Rover me targa AA 199 DC e ka goditur nga pas.

Pas goditjes, Benzi ka përfunduar në kanalin në anë të rrugës,afër derës së një banese. Në vendngjarje kanë mbërritur efektivët e policisë rrugore dhe po punojnë për zbardhjen e shkaqeve dhe dinamikës së aksidentit.

Pas