Kronikë

Aksident në aksin rrugor Elbasan-Peqin, plagosen 4 persona


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:36 - 06/09/21 |
Opi Nion

Një aksident ka ndodhur ditën e sotme në aksin rrugon Elbasan-Peqin. Si pasojë katër persona kanë mbetur të plagosur.

Të plagosurit ndodhen jashtë rrezikut për jetën.

Aksidenti ndodhi rreth orës 15:30 në fshatin Bishqem, Peqin, ku mjeti tip “Benz” me drejtues shtetasin R.M., rreth 30 vjeç, banues në fshatin Shtëpanjë, Cërrik është përplasur me mjetin tip “Benz” me drejtues shtetasin I.V., rreth 40 vjeç, banues në Fier, dhe me mjetin tip ” Foristrad” me drejtues shtetasin A.T., 57 vjeç, banues në Shkup, Maqedonia e Veriut.

Grupi hetimor ndodhet në vendgjarje dhe po punon për zbardhjen e shkaktut të aksidentit./Opinion.al

Pas