Kronikë

Abuzim me tendera, kush janë 4 punonjësit e arrestuar të Universitetit Buqësor të TiranësBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:33 - 23/09/22 |
Opi Nion

Policia e Tiranës ka dhënë detaje lidhur me arrestimin e 4 punonjësve të Universitetit Buqësor të Tiranës, për abuzim me disa tendera.

Autoritetet bëjnë me dije se në pranga kanë rënë  Ali Rasha, me detyrë Drejtor i Fermës Didaktike Eksperimentale në Universitetin Bujqësor Tiranë. Tahir Ballgjini me detyrë Përgjegjës i Sektorit të Bujqësisë. Rushit Suna, me detyrë specialist i sektorit të bujqësisë. Ahmet Mejdani, me detyrë magazinier në magazinën qendrore në Universitetin Bujqësor Tiranë.

Këta shtetas në bashkëpunim me njëri-tjetrin, në role të ndryshme, paracaktonin fituesin e tenderave, kryenin hyrje dhe dalje fiktive të mallrave në magazina, duke shpërdoruar detyrën.

Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan një automjet në pronësi të shtetasit A. R. dhe 5 aparate celulare.  Vijon puna për identifikimin e personave të tjerë të impikuar në këtë aktivitet kriminal./ Opinion.al

Pas