Aktualitet

Iu gjet drogë me vlerën 700 mijë euro në makinë, arrestohet 38-vjeçari shqiptar në ItaliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:36 - 23/09/22 |
Opi Nion

Një 38-vjeçar shqiptar është arrestuar në Prato të Italisë pasi është kapur me sasi të mëdha hashashi dhe kokaine.

Sipas mediave italiane, shqiptari u arrestua në Masiano di Pistoia teksa po drejtonte një mjet tip “Porsche”, me vlerë mbi 100 mijë euro, të cilën e kishte të regjistruar në emër të babait të tij.

Gjatë kontrollit të makinës, autoritetet italiane gjetën dy kilogramë kokainë si dhe 19.5 kilogramë hashash i ndarë në tableta 100 gramë secila.

Mësohet se, pjesa më e madhe e drogës së sekuestruar do të shitej në Pratos, ku 38-vjeçari shqiptar ishte vënë re vazhdimisht të takohej me shpërndarës droge.

Sakaq, kokaina e sekuestruar nga policia italiane, nëse do të shitej me pakicë në treg do të kapte vlerën e rreth 700,000 euro.

Pas