Te Fundit

A sajoi Braho një letër për Metën?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:07 - 20/10/15 |
b.f

Mbyllja pa konkluzione e hetimeve nga Prokuroria në lidhje me letrën që kryetari i Komisionit të Sigurisë Spartak Braho i dërgoi dy javë më parë organit të akuzës, ku fliste për një komplot destabilizimi ku epiqendra e goditjes do të ishte Ilir Meta, ka ngritur disa pyetje, që domosdoshmërisht duan një përgjigje. Mbi ç’fakte e ngriti Spartak Braho letrën në të akuzonte deputetin Tom Doshin dhe ish-ministrin e Energjitikës Dritan Prifti si të përfshirë në komplot ndaj kryetarit të Kuvendit Ilir Meta? A kishte kjo letër lidhje me aferën CEZ-DIA ku një nga emrat e përfolur ishte Ilir Meta? A është serioze që kryetari i Komisionit të Sigurisë në Kuvendin e Shqipërisë të krijojë një letër e cila nuk ka asgjë serioze brenda saj?

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas