Aktualitet

A po ia fsheh Kumbaro këtë ‘vepër arti’, Edi Ramës?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:16 - 05/11/15 |
b.f

TIRANE- Varri monumental i artistit të madh Kol Idromeno në Shkodër është transformuar. Të paktën kështu pretendon forumi për mbrojtjen e monumenteve ku bejne pjese disa artistë. Ata kanë postuar dy foto në Facebook ku tregojnë se si ka qenë monumenti dhe si është sot pas restaurimit. Ata shkojnë edhe më tej duke deklaruar se Ministrja e Kulturës ia ka fshehur Kryeministrit Edi Rama këtë vepër arti.

Mbetet për t’u parë dhe reagimi i dikasterit të Kulturës për varrin e Kol Idromenos në Shkodër, por nëse ky me allçi është monumenti i restauruar do të ishte vërtet një skandal!

monument

*Në foto: Si ka qenë dhe si është bërë varri monumental i Idromenos

 

KOMENTO (1)

Shkruaj nje koment

  1. MIRELA KUMBARO …JEP DORHEQJEN O IDIOTEEEEE….!!!!! Shtepia e Gjergj Fishtes u kthe ne magazine per korrjet e misrit….Ne territorin e Kuvendit te Lezhes u ndertuan kioska…..Ne vendvarrimin e Gjergj Kastriotit nuk ka akoma kryq ( nuk eshte rikonstruktuar qe nga koha diktatures…keni pretendime dhe per turizem kulturor…kush ju vjen juve tj`ju vizitoje o idiote)….Vendosen nje pllake te pushtit osman ne kalane e Lexhes ..nderkohe qe pllaka duhet te qendoreje ne muze me neshrimin si deshmi e pushtimit osman….Varrin e Kole Idromeno e patinuat me allci se ky n`a qenka restaurimi profesional………… JEP DORHEQJEN OOOOO IDIOTE SE NUK JE PER ATE PUNE…..!!!!!

Pas