Aktualitet

A flet me Ramën?Basha:Unë me qytetarët,trekëndëshi i Bermudës është i pandërprerë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:23 - 12/01/22 |
Opi Nion

Kryedemokrati Lulzim Basha ka folur ditën e sotme edhe për akuzat e ndërsjellta mes tij dhe ish-kryeministrit Berisha për bashkëpunim me kryeministrin Edi Rama.

Nga ana e tij, Basha ka mohuar të ketë komunikim me kreun e qeverisë,  ndërsa ka thënë se “Trekëndëshi i Bermudës”, ku përfshihet kryeministri Rama, Presidenti Meta dhe ish-kryeministri Berisha kanë komunikim të pandërprerë me njeri-tjetrin.

Pyetje: Zoti Basha, pse arriti Partia Demokratike në këtë pozitë që t’i krijojë një pozicion kaq komod kryeministrit Rama? Nga njëra anë ju e konsideroni Sali Berishën si “tub oksigjeni” për qeverisjen e Edi Ramës, nga ana tjetër Sali Berisha ju akuzon ju se me Policinë e Edi Ramës po mbroni selinë e Partisë Demokratike. Ju në fakt keni ndonjë komunikim drejtpërdrejtë me kryeministrin?

Lulzim Basha: Komunikimi im i vetëm është me qytetarët, është me demokratët. Komunikimi i trekëndëshit të Bermudës është i pandërprerë. Gjërat janë të ndara, duhet të kesh sytë e mbyllur, veshët e mbyllura dhe as dy pare mend në kokë, mos ta kuptosh.

Pas