Rajoni

8 kg kokainë dhe kanabis, arrestohet shqiptari në Greqi


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 22:21 - 24/03/21 |
Opi Nion

Një shqiptar është arrestuar nga policia greke, pasi iu janë sekuestruar 8 kg kokainë dhe 14 kg kanabis.

Shqiptari e kishte fshehur drogën brenda makinës, e cila u zbulua pas kontrollit në imtësi nga agjentët.

Kokaina ishte e ndarë në 16 pako ndërsa kanabisi ishte vendosur në 13 pako të tjera.

Ndërkohë, autoritetet greke vijojnë hetimet për zbulimin e plotë të rrjetit të trafikut./ Opinion.al

Pas