Kryesore

8 kandidatë përballë Bashës, kush janë të rinjtë që shqyrton kryesia


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 18:52 - 23/05/21 |
Opi Nion

Kryesia e Partisë Demokratike është mbledhur të shqyrtojë këtë pasdite kandidaturat për zgjedhjen e kryetarit.

Sikurse bëjnë me dije burime për Opinion.al në këtë mbledhje, janë 9 kandidatë që garojnë për kreun e PD-së, përfshi edhe kryetarin aktual Basha.

Vec Agron Shehajt, Fatbardh Kadillit, Edit Harxhit dhe Ibsen Elezit që ishin bërë të ditur publikisht, dokumentacionin për kandidim e kanë dorëzuar edhe 4 anëtarë të tjerë, emra jot ë njohur për publikun e gjerë. Është fjala për Admir Mulaj, Edmond Vrapi, Sabri Hoxha dhe Mirjan Jashanllari.

Kujtojmë se vetë kryetari Basha mungon në mbledhjen e sotme, duke qenë se është në konflikt interesi me çështjen që po diskutohet./Opinion.al

Pas