Aktualitet

Vetëm 3 anëtarë përballë Bashës, kryesia përjashton 5 të tjerë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 19:15 - 23/05/21 |
Opi Nion

Kryesia e PD ka votuar unanimisht që në garën e 13 Qershorit për kreun e PD të jenë ne liste 4 kandidatë.

Lulzim Basha,  Fatbardh Kadilli, Edit Harxhi dhe Agron Shehaj do të vijojnë garën. Ndërkohë nga kandidimi janë përjashtuar Admir Mulaj, Edmond Vrapi, Sabri Hoxha dhe Mirjan Jashanllari me arsyetimin se nuk jane anetare partie, nuk jane te rregjistruar ne rregjistrin e simpatizanteve te partise dhe nuk kane profil publik. Gjithashtu është përjashtuar edhe ish-kreu i PD në Kukës, Ibsen Elezi./Opinion.al

Pas