Kryesore

8 janari/Nis seanca në Gjykatë për mbështetësit e Bashës, Bardhi debat me policin


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:55 - 12/01/22 |
Opi Nion

Sot në Gjykatën e Tiranës mbahet seanca për 11 personat e arrestuar në selinë e PD pas protestës së 8 janarit.

Në Gjykatë ka shkuar dhe Sekretari i Përgjithshëm i PD, Gazment Bardhi, i shoqëruar nga përfaqësues të tjetër të PD.

Gjatë kohës që po hynte në seancë, Bardhi është përfshirë në një debat me efektivin e policisë në hyrje të godinës, i cili ka kërkuar të prezantohen dhe më pas t’i nënshtrohen kontrollit.

Sekretari i Përgjithshëm i PD ka akuzuar efektivin e policisë për provokim./ Opinion.al

Pas