Aktualitet

Video/ PD nxjerr pamje dhe emra: Kush janë kriminelët që sulmuan selinë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 14:28 - 12/01/22 |
Opi Nion

Partia Demokratike vazhdon të denoncojë dhunën që ndodhi në protestën e 8 janarit para selisë blu, që sipas kësaj force politike është kryer nga individë me rekorde kriminale.

Në një deklaratë ditën e sotme teksa publikon pamje nga protesta, PD bën me dije se një nga personat që sulmoi selinë është Selman Krasniqi, i cili rezulton me precedent penal në fushën prodhimit dhe mbajtjes pa leje të armëve luftarake.

“Çdo ditë po behët më e qartë se sulmi kundër Partisë Demokratike nga individë me rekorde kriminale dhe pa asnjë lidhje me demokratët, e urdhëruar, e organizuar dhe e nxitur nga Sali Berisha për interesat e tij personale. Berisha nuk është më pjesë e Partisë Demokratike sepse u braktis nga shumica dërrmuese e demokratëve në përpjekjen e tij kriminale për të shkaktuar gjakderdhje mes tyre. Demokratët refuzuan dhunën dhe zgjodhën të ardhmen”, thuhet në reagimin e Partisë Demokratike.

 

Pas