Kronikë

70 mijë euro kartëmonedha false në makinë, arrestohet shqiptari në ItaliBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:58 - 21/07/22 |
Opi Nion

Një shqiptar është arrestuar nga policia italiane pasi u kap me 70 mijë euro kartëmonedha false në makinë.

Mediat italiane njoftojnë se shqiptari u arrestua në territorin e Afragola të Napolit teksa po udhëtonte në drejtim të Romës me një automjet tip “Fiat Punto”.

Nga një hetim paraprak i policisë italiane rezultoi se shqiptari ishte me precedentë të shumtë penale, ç’ka çoi dhe në një hetim më të thelluar të tij.

Gjatë kontrollit fizik të makinës, iu gjetën të fshehura brenda saj kartëmonedha të dyshuara për falsifikim, të cilat sipas policisë italiane nëse do viheshin në qarkullim do të mashtronin shumë njerëz.

Shqiptarit iu gjetën brenda makinës, 1998 kartëmonedha të dyshuara të falsifikuara, të ndara në tufa të prerjes 20 dhe 50 euro, në total 70,040 euro.

Pas