Aktualitet

60-vjeçari shqiptar qëllon me thikë 3 anëtarët e një familje për…parkim


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 20:23 - 30/08/19 |
xhu lia

Një 60-vjeçar shqiptar është përfshirë në një zënkë për motive banale me 3 anëtarët e një familje tjetër  në Itali.

Sipas mediave italiane shkak i zënkës është bërë vendi i parkimit.  E gjithë ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e 29 gushtit në komunën Lanivio të Milanos.

Nga hetimet paraprake mësohet se 60-vjeçari shqiptar gjatë zënkës ka marrë një thikë dhe ka goditur në gjoks kryefamiljarin 53-vjeç, gruan e tij 48 vjeçe dhe djalin e tyre 24-vjeçar.

Në gjendje më të rëndë mësohet se ndodhet 53-vjeçari, i cili do të jetë në kujdesin e mjekëve përreth një muaj, ndërkohë që i biri dhe gruaja janë jashtë rrezikut për jetën.

Nga përleshja bëhet e ditur se ka mbetur i plagosur edhe 60-vjeçari shqiptar, i cili do të qëndrojë në kujdesin e mjekëve për 10 ditë.

Ai do të hetohet në gjendje të lirë për plagosje të lehtë, pasi thika e përdorur gjatë zënkës nuk është gjetur ende nga policia./Opinion.al/

Pas