Aktualitet

6 marsi/PS dorëzon në KQZ kërkesën për regjistrimin e 3 kandidateveBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 13:13 - 08/02/22 |
Opi Nion

Partia Socialiste dërguar në KQZ dokumentet për regjistrimin e 3 kandidatëve për zgjedhjet e pjesshme vendore të 6 Marsit.

Siç mund të shihni edhe më poshtë PS ka depozituar në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve emrat e kandidateve të Shkodrës, Durrësit dhe Lushnjes.

Për bashkinë e Shkodërs PS kandidon Majlinda Angonin, për Durrësin kandidon Emiriana Sakon, ndërsa për Lushnjen kandidon Eriselda Sefa.

KQZ bënë me dije se dokumentet e kandidimit për bashkitë Vorë, Rrogozhinë dhe Dibër dorëzohen në KZAZ, ndërsa për 3 bashkitë e tjera, dorëzohen në KQZ, pasi kanë më shumë se 1 ZAZ./Opinion.al

Pas