Aktualitet

5 balle lekundin Tiranen! Panik tek banoret. Qendrojne ende ne rruge!


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 08:02 - 01/11/15 |
root

Termeti qe ka lekundur sot Tiranen e ka pasur epiqendren 35 km nga Kryeqyteti dhe 14 km nga Bulqiza, ku dje, ishte epiqendra e nje tjeter termeti. Ne fakt kane qene 3 lekundja, me e lehta 3.5 balle dhe me e renda, e fundit 5 balle e shkalles rihter. Ky eshte termeti me i forte i 37 viteve te fundit. Sipas burimeve te Opinion.al ka mjaft panik ne disa zona te Tiranes, ku banoret kane dale jashte dhe kane frike te rikthehen ne shtepi, sidomos ata te kateve te larta. Ajo qe e ka bere termetin te frikshem ka qene zhurma qe i paraprinte. Nuk ka ende informacion per deme.

KOMENTO (4)

Shkruaj nje koment

Pas