-Jetë dhe Stil

Muajt më mirë dhe të këqinj për të mbetur shtatzënëBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 09:00 - 01/11/15 |
root

Studimet e fundit kanë dalë në përfundimin se dhjetori është muaji më i mirë për të lindur fëmijë. Një shoqëri kërkimore e cila ka marrë në studim 52 milion raste shtatzënish, për 12 vjet ka dalë në përfundimin se në dhjetor ka më shumë lindje, se në muajt e tjerë. Në këtë studim përcaktohen edhe sëmundjet që njerëzit mund të kapin në muaj të ndryshëm të vitit. Sipas studiuesve të lindurit në muajin maj preken shumë pak nga sëmundjet, në ndryshim nga ata të tetorit. Ndërsa gratë që ngelin shtatzënë në qershor rrezikojnë ti lindin fëmijët prematurë.

KOMENTO (0)

Shkruaj nje koment

    Pas