Rajoni

3 viktima dhe 163 të infektuar në Maqedoninë e Veriut në 24 orë


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:38 - 26/06/20 |
Opi Nion

Ministria e Shëndetësisë së Maqedonisë së Veriut ka njoftuar se në 24 orët e fundit në vend janë regjistruar 163 raste të reja me COVID-19, ndërsa janë kryer 1074 testime. Numri më i madh i personave të prekur gjendet në qytetet kryesore, ku Shkupi numëron 70 të prekur, Tetova 25, Gostivari 11, ndërkohë që raste shfaqen edhe në komuna të tjera më të vogla.

Në Spitalin “8 Shtatori kanë ndërruar jetë 3 persona. Një 42 vjeçar nga Resnja dhe dy pacientë nga Shkupi të moshës 71 dhe 83 vjecare.

Numri I Përgjithshëm i personavetë prekur nga COVID-19 në Maqedoninë e Veriut ka arritur në 5758, ndërsa janë shnuar 268 viktima./Opinion.al

Pas