Emisionet

Opinion/ Kush e akuzon Hashim Thaçin?


Bëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 17:07 - 26/06/20 |
el ida

Mbrëmjen e 25 Qershorit në programin “Opinion” u diskutua për aktakuzën ndaj Hashim Thaçit.

Preç Zogaj, Robert Rakipllari, Tomorr Alizoti, Julian Zyla dhe në lidhje direkte Ilir Ikonomi, Idro Seferi, dhe Rudina Jasini, diskutuan për akuzat ndaj Thaçit, çfarë do të ndodhë me dialogun me Serbinë, si reagoi Washingtoni, dhe çfarë parashikon ligji për Gjykatën Speciale.

Në pjesën e dytë të programit ishte i ftuar Sekretari i Përgjithshëm i Partisë Demokratike, Gazment Bardhi, i cili foli për rregullat e reja të përzgjedhjes së kandidatëve për deputetë në zgjedhjet e reja.

Në pjesën e fundit, në “Opinion” mjeku Pëllumb Pipero foli për situatën e koronavirusit në vend, situatën në spitale, dhe skenarët e mundshëm./Opinion.al

Pas