Aktualitet

3 vatra zjarri në Shkodër, rrezikohen disa banesaBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 16:27 - 08/08/22 |
Opi Nion

Tre vatra zjarri janë regjistruar në Shkodër, konkretisht në Bardhaj, në Berdicë dhe në Velipojë.

Në fshatin Bardhaj një vatër masive zjarri e cila po përhapet me shpejtësi.

Në Berdicë një lagje rrezikon të digjet, rrezikohen disa banesa në lagjen Masmalaj. Në vendngjarje ndodhet 1 mjet zjarrfikës, por e ka të pamundur shuarjen e flakëve.

Ndërkohë që në këto momente është shfaqur edhe një vatër tjetër në Velipojë pranë rezervatit.

Pas