Bota

3 të vrarë nga bombardimet ruse në Kharkiv, mes tyre një 13-vjeçarBëhu pjesë e Grupit Zyrtar të Opinion.al
>> KËTU <<
               Publikuar në : 11:02 - 20/07/22 |
Opi Nion

Tre persona kanë mbetur të vrarë, mes tyre dhe një 13-vjeçar pas një sulmi rus në qytetin verilindor të Kharkiv mëngjesin e sotme.

Lajmin e bëri të ditur vetë kreu i administratës ushtarake rajonale, Oleh Synehubov përmes një postimi në telegram, raporton CNN.

Ndërkohë, ai u bëri thirrje njerëzve të mos dalin nga shtëpia nëse nuk është e nevojshme.

“Fatkeqësisht, 3 persona, duke përfshirë një djalë 13-vjeçar, një burrë dhe një grua, u vranë si rezultat i bombardimeve këtë mëngjes në lagjen Saltivsky të Kharkivit. Ndërsa një grua 72-vjeçare ka mbetur e plagosur”, thuhet në postimin e tij në Telegram.

Pas